1808Y5K06P80DCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5K06P80DCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Current - Input Bias (Max) :
5pA @ 5V
CMRR, PSRR (Typ) :
Type :
Differential
Packaging :
Tube
Series :
LinCMOS™
Number of Elements :
2
Propagation Delay (Max) :
Hysteresis :
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
3 V ~ 16 V, ±1.5 V ~ 8 V
Base Part Number :
TLC372
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
CMOS, MOS, Open-Drain, TTL
Current - Output (Typ) :
20mA
Supplier Device Package :
8-PDIP
Package / Case :
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Voltage - Input Offset (Max) :
5mV @ 5V
Mounting Type :
Through Hole
Current - Quiescent (Max) :
400μA
Datasheets
1808Y5K06P80DCT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808Y5K06P80DCT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Differential, Base Part Number:TLC372, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Package / Case:8-DIP (0.300, 7.62mm), Mounting Type:Through Hole, 1808Y5K06P80DCT pinout, 1808Y5K06P80DCT datasheet PDF, 1808Y5K06P80DCT amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808Y5K06P80DCT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 1808Y5K06P80DCT
LinCMOS™ Ceramic Capacitor -40°C ~ 85°C Through Hole 8-DIP (0.300, 7.62mm)