1808Y5K06P80CCT
Mfr.Part #
1808Y5K06P80CCT
Description
CAP CER 6.8PF 5KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
6.8pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5K06P80CCT
Knowles Syfer 1808Y5K06P80CCT
FlexiCap™ 6.8pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K06P80CCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5K06P80CCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm