1808Y5K05P60DCR
Mfr.Part #
1808Y5K05P60DCR
Description
CAP CER 5.6PF 5KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5K05P60DCR
Knowles Syfer 1808Y5K05P60DCR
FlexiCap™ 5.6pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K05P60DCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y5K05P60DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm