1808Y5K05P60CCT
Mfr.Part #
1808Y5K05P60CCT
Description
CAP CER 5.6PF 5KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
5.6pF
Datasheets
1808Y5K05P60CCT
Knowles Syfer 1808Y5K05P60CCT
FlexiCap™ 5.6pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K05P60CCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5K05P60CCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm