1808Y5K05P60BCT
Mfr.Part #
1808Y5K05P60BCT
Description
CAP CER 5.6PF 5KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5K05P60BCT
Knowles Syfer 1808Y5K05P60BCT
FlexiCap™ 5.6pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K05P60BCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5K05P60BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm