1808Y5K04P70CCT
Mfr.Part #
1808Y5K04P70CCT
Description
CAP CER 4.7PF 5KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
1808Y5K04P70CCT
Knowles Syfer 1808Y5K04P70CCT
FlexiCap™ 4.7pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K04P70CCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5K04P70CCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm