1808Y5K00680GCR
Mfr.Part #
1808Y5K00680GCR
Description
CAP CER 68PF 5KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y5K00680GCR
Knowles Syfer 1808Y5K00680GCR
FlexiCap™ 68pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00680GCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5K00680GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm