1808Y5K00680FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5K00680FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
68pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y5K00680FCR
Knowles Syfer 1808Y5K00680FCR
FlexiCap™ 68pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00680FCR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y5K00680FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm