1808Y5K00470GCT
Mfr.Part #
1808Y5K00470GCT
Description
CAP CER 47PF 5KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5K00470GCT
Knowles Syfer 1808Y5K00470GCT
FlexiCap™ 47pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00470GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5K00470GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm