1808Y5K00390FCT
Mfr.Part #
1808Y5K00390FCT
Description
CAP CER 39PF 5KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Capacitance :
39pF
Datasheets
1808Y5K00390FCT
Knowles Syfer 1808Y5K00390FCT
FlexiCap™ 39pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00390FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5K00390FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm