1808Y5K00331MXT
Mfr.Part #
1808Y5K00331MXT
Description
CAP CER 330PF 5KV X7R 1808
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y5K00331MXT
Knowles Syfer 1808Y5K00331MXT
FlexiCap™ 330pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00331MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5K00331MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm