1808Y5K00330FCT
Mfr.Part #
1808Y5K00330FCT
Description
CAP CER 33PF 5KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Datasheets
1808Y5K00330FCT
Knowles Syfer 1808Y5K00330FCT
FlexiCap™ 33pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00330FCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y5K00330FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm