1808Y5K00330FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5K00330FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
33pF
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
5000V 5kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y5K00330FCR
Knowles Syfer 1808Y5K00330FCR
FlexiCap™ 33pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00330FCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y5K00330FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm