1808Y5K00271KXT
Mfr.Part #
1808Y5K00271KXT
Description
CAP CER 270PF 5KV X7R 1808
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y5K00271KXT
Knowles Syfer 1808Y5K00271KXT
FlexiCap™ 270pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00271KXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5K00271KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm