1808Y5K00221MXR
Mfr.Part #
1808Y5K00221MXR
Description
CAP CER 220PF 5KV X7R 1808
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5K00221MXR
Knowles Syfer 1808Y5K00221MXR
FlexiCap™ 220pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00221MXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y5K00221MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm