1808Y5K00221KXT
Mfr.Part #
1808Y5K00221KXT
Description
CAP CER 220PF 5KV X7R 1808
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5K00221KXT
Knowles Syfer 1808Y5K00221KXT
FlexiCap™ 220pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00221KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y5K00221KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm