1808Y5K00220FCT
Mfr.Part #
1808Y5K00220FCT
Description
CAP CER 22PF 5KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y5K00220FCT
Knowles Syfer 1808Y5K00220FCT
FlexiCap™ 22pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00220FCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y5K00220FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm