1808Y5K00180FCT
Mfr.Part #
1808Y5K00180FCT
Description
CAP CER 18PF 5KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
18pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Tolerance :
±1%
Datasheets
1808Y5K00180FCT
Knowles Syfer 1808Y5K00180FCT
FlexiCap™ 18pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00180FCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5K00180FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm