1808Y5K00151JXT
Mfr.Part #
1808Y5K00151JXT
Description
CAP CER 150PF 5KV X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
150pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y5K00151JXT
Knowles Syfer 1808Y5K00151JXT
FlexiCap™ 150pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00151JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y5K00151JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm