1808Y5K00150FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5K00150FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808Y5K00150FCR
Knowles Syfer 1808Y5K00150FCR
FlexiCap™ 15pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00150FCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5K00150FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm