1808Y5K00121KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5K00121KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 5KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
120pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808Y5K00121KXR
Knowles Syfer 1808Y5K00121KXR
FlexiCap™ 120pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00121KXR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y5K00121KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm