1808Y5K00121JXR
Mfr.Part #
1808Y5K00121JXR
Description
CAP CER 120PF 5KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y5K00121JXR
Knowles Syfer 1808Y5K00121JXR
FlexiCap™ 120pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00121JXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5K00121JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm