1808Y5K00120GCT
Mfr.Part #
1808Y5K00120GCT
Description
CAP CER 12PF 5KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5K00120GCT
Knowles Syfer 1808Y5K00120GCT
FlexiCap™ 12pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00120GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y5K00120GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm