1808Y5K00120FCT
Mfr.Part #
1808Y5K00120FCT
Description
CAP CER 12PF 5KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5K00120FCT
Knowles Syfer 1808Y5K00120FCT
FlexiCap™ 12pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00120FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5K00120FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm