1808Y5K00101MXT
Mfr.Part #
1808Y5K00101MXT
Description
CAP CER 100PF 5KV X7R 1808
Capacitance :
100pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5K00101MXT
Knowles Syfer 1808Y5K00101MXT
FlexiCap™ 100pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00101MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5K00101MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm