1808Y5008P20DCR
Mfr.Part #
1808Y5008P20DCR
Description
CAP CER 8.2PF 500V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8.2pF
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5008P20DCR
Knowles Syfer 1808Y5008P20DCR
FlexiCap™ 8.2pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5008P20DCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5008P20DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm