1808Y5006P80DFT
Mfr.Part #
1808Y5006P80DFT
Description
CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5006P80DFT
Knowles Syfer 1808Y5006P80DFT
FlexiCap™ 6.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5006P80DFT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5006P80DFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm