1808Y5006P80DCT
Mfr.Part #
1808Y5006P80DCT
Description
CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5006P80DCT
Knowles Syfer 1808Y5006P80DCT
FlexiCap™ 6.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5006P80DCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5006P80DCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm