1808Y5006P80CCR
Mfr.Part #
1808Y5006P80CCR
Description
CAP CER 6.8PF 500V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5006P80CCR
Knowles Syfer 1808Y5006P80CCR
FlexiCap™ 6.8pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5006P80CCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y5006P80CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm