1808Y5004P70DFR
Mfr.Part #
1808Y5004P70DFR
Description
CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 1808
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
4.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5004P70DFR
Knowles Syfer 1808Y5004P70DFR
FlexiCap™ 4.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5004P70DFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y5004P70DFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm