1808Y5004P70CFT
Mfr.Part #
1808Y5004P70CFT
Description
CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
4.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y5004P70CFT
Knowles Syfer 1808Y5004P70CFT
FlexiCap™ 4.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5004P70CFT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5004P70CFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm