1808Y5000821KXR
Mfr.Part #
1808Y5000821KXR
Description
CAP CER 820PF 500V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
820pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y5000821KXR
Knowles Syfer 1808Y5000821KXR
FlexiCap™ 820pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000821KXR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y5000821KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm