1808Y5000820JCT
Mfr.Part #
1808Y5000820JCT
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
82pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5000820JCT
Knowles Syfer 1808Y5000820JCT
FlexiCap™ 82pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000820JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000820JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm