1808Y5000681MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000681MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 500V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
680pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1808Y5000681MXR
Knowles Syfer 1808Y5000681MXR
FlexiCap™ 680pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000681MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000681MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm