1808Y5000681KCT
Mfr.Part #
1808Y5000681KCT
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
680pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y5000681KCT
Knowles Syfer 1808Y5000681KCT
FlexiCap™ 680pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000681KCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y5000681KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm