1808Y5000681JDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000681JDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 500V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5000681JDR
Knowles Syfer 1808Y5000681JDR
FlexiCap™ 680pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000681JDR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000681JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm