1808Y5000680KFT
Mfr.Part #
1808Y5000680KFT
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5000680KFT
Knowles Syfer 1808Y5000680KFT
FlexiCap™ 68pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000680KFT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000680KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm