1808Y5000680GFT
Mfr.Part #
1808Y5000680GFT
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5000680GFT
Knowles Syfer 1808Y5000680GFT
FlexiCap™ 68pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000680GFT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y5000680GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm