1808Y5000472JDT
Mfr.Part #
1808Y5000472JDT
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R 1808
Voltage - Rated :
500V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
4700pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y5000472JDT
Knowles Syfer 1808Y5000472JDT
FlexiCap™ 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000472JDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000472JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm