1808Y5000471GFR
Mfr.Part #
1808Y5000471GFR
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y5000471GFR
Knowles Syfer 1808Y5000471GFR
FlexiCap™ 470pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000471GFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y5000471GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm