1808Y5000471GCT
Mfr.Part #
1808Y5000471GCT
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5000471GCT
Knowles Syfer 1808Y5000471GCT
FlexiCap™ 470pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000471GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000471GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm