1808Y5000471FCT
Mfr.Part #
1808Y5000471FCT
Description
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
470pF
Datasheets
1808Y5000471FCT
Knowles Syfer 1808Y5000471FCT
FlexiCap™ 470pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000471FCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y5000471FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm