1808Y5000470GFR
Mfr.Part #
1808Y5000470GFR
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y5000470GFR
Knowles Syfer 1808Y5000470GFR
FlexiCap™ 47pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000470GFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y5000470GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm