1808Y5000393KXT
Mfr.Part #
1808Y5000393KXT
Description
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1808
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y5000393KXT
Knowles Syfer 1808Y5000393KXT
FlexiCap™ 0.039μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000393KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000393KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm