1808Y5000393KDT
Mfr.Part #
1808Y5000393KDT
Description
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
0.039µF
Datasheets
1808Y5000393KDT
Knowles Syfer 1808Y5000393KDT
FlexiCap™ 0.039μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000393KDT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y5000393KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm