1808Y5000392MDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000392MDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 500V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
500V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
3900pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y5000392MDR
Knowles Syfer 1808Y5000392MDR
FlexiCap™ 3900pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000392MDR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808Y5000392MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm