1808Y5000392KDR
Mfr.Part #
1808Y5000392KDR
Description
CAP CER 3900PF 500V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y5000392KDR
Knowles Syfer 1808Y5000392KDR
FlexiCap™ 3900pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000392KDR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808Y5000392KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm