1808Y5000391MXT
Mfr.Part #
1808Y5000391MXT
Description
CAP CER 390PF 500V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
1808Y5000391MXT
Knowles Syfer 1808Y5000391MXT
FlexiCap™ 390pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000391MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y5000391MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm