1808Y5000390KFR
Mfr.Part #
1808Y5000390KFR
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y5000390KFR
Knowles Syfer 1808Y5000390KFR
FlexiCap™ 39pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000390KFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y5000390KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm