1808Y5000390KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5000390KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y5000390KCT
Knowles Syfer 1808Y5000390KCT
FlexiCap™ 39pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5000390KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y5000390KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm